McDonalds Cup

Patroni McDonald’s Cupu ve formě. Slavia má druhou nejlepší obranu v Evropě

17/12/2019

Podzimní část nejvyšší české fotbalové soutěže je u konce a na podobu průběžné tabulky se krásně kouká. Patroni 23. ročníku McDonald’s Cupu se totiž zasloužili o to, že pražská Slavia české lize naprosto dominuje. Jindřich Trpišovský a Vladimír Coufal navíc kralují i v evropských měřítkách.

Slavia Praha letos udělala skvělý dojem v Lize mistrů, kdy hrála vyrovnané zápasy s takovými velikány, jako jsou Barcelona, Borussia Dortmund a milánský Inter. Není překvapení, že takhle kvalitní mančaft bude pak v české lize absolutním suverénem.

Nejenže navíc trenér Trpišovský a obránce Coufal shlíží na zbytek české scény z velké dálky, oni se neztratí ani v evropské konkurenci. Minimálně co do pevnosti obranné řady, která ve 20 zápasech inkasovala pouhopouhé čtyři branky. Jeden gól v Kolářově bráně za pět zápasů. Neuvěřitelné.

Když se podíváme na všechny soutěže, které spadají pod hlavičku evropské fotbalové asociace UEFA, lépe je na tom pouze jeden tým. Izraelský Maccabi Tel Aviv totiž za celý podzim dostal gól jedinkrát. Na rozdíl od Slavie ale odehrál „pouze“ čtrnáct duelů.

Až pod Slavií je portugalské duo Benfica (5/14) – Porto (6/14) či řecký Olympiakos (5/14). Špičkovou defenzivu mají také v Bruggách (7/18) a Karabachu (7/14), jenž hraje nejvyšší ázerbájdžánskou soutěž.

Mezi top 5 soutěžemi, kam i podle koeficientu spadá Anglie, Španělsko, Německo, Itálie a Francie, je na tom nejlépe dvojice celků z Ligue 1. Favorizované Paris Saint-Germain překvapivě doplňuje Remeš. Oba týmy dostaly během 17 zápasů devět branek.

Nejlepší ligové obrany v Evropě (pod hlavičkou UEFA):

1. Maccabi Tel Aviv – 1 inkasovaný gól (14 zápasů)
2. Slavia Praha – 4 inkasované góly (20 zápasů)
3. Benfica – 5 inkasovaných gólů (14 zápasů)
3. Olympiakos – 5 inkasovaných gólů (14 zápasů)
5. Porto – 6 inkasovaných gólů (14 zápasů)
6. Club Bruggy – 7 inkasovaných gólů (18 zápasů)
7. Karabach – 7 inkasovaných gólů (14 zápasů)

Na tohle se, kluci, dívá fakt nádherně. Takže na jaře chceme vidět totéž! :)

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám