McDonalds Cup

Rudolf Řepka vychválil McDonald's Cup a ZŠ Kamenická z Děčína ovládla teplické finále

23/5/2016

Vyvrcholení McDonald’s Cupu v Ústeckém kraji se odehrálo u teplických Stínadel, kluci a holky na fotbalových hřištích se však zastínit nenechali. Festival kulatého nesmyslu zvládli nejlépe žáci ZŠ Kamenické z Děčína, kteří budou také reprezentovat na Svátku fotbalu.

Na slavnostním vyhlašování se vedle legendy teplického fotbalu Pavla Verbíře představil i generální sekretář FAČR Rudolf Řepka, který měl pro McDonald’s Cup pouze slova chvály. „Je to fantastický projekt, klíčový pro naši fotbalovou asociaci,“ prohlásil někdejší tiskový mluvčí, sportovní či marketingový ředitel FK Teplice.

„Když se podívám na ta čísla – 85 tisíc dětí v celé české republice – tak bych chtěl těm, co jsou tady, pogratulovat, že se dostali až sem do krajského finále,“ dodal Řepka.

Z postupu do celorepublikového finále do Ostravy se však těší jenom jeden tým z celého Ústeckého kraje. V areálu u teplického hlavního stadionu Na Stínadlech se ze všech nejvíc dařilo šikulům ze ZŠ Kamenické v Děčíně. Ve finále kategorie B porazili ZŠ Prokopa Holého z Loun a za týden se poperou o vysněný výlet do Francie.„Výhru jsme si zasloužili i herně, což mě těší. Kluci žijí McDonald’s Cupem od prvních kol. Někteří z nich vyhráli už loni mladší kategorii A, takže teď dostanou navíc odměnu ve formě postupu na republiku,“ řekl trenér děčínské základky Vladimír Trčka.

V mladší kategorii A získali zlaté medaile kluci z Masarykovy základky v Litoměřicích. Ve finále porazili ŽS Zd. Štěpánka z Mostu.


Výsledky:

Kategorie B (starší)
1. ZŠ Kamenická, Děčín
(viz úvodní foto)
2. ZŠ Prokopa Holého, Louny
3. ZŠ Straškov, Vodochody

Kategorie A (mladší)
1. ZŠ Masarykova, Litoměřice (viz foto níže)
2. ZŠ Zd. Štěpánka, Most
3. ZŠ Školní, Velké Březno

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám