Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Krajské kolo

Přehrát video

Pokud chceš plnit úkoly, tak se musíš přihlásit (nebo zaregistrovat)!

1

Sedy lehy s odhody jednou rukou

Cvičení je zaměřeno především na posilování břišního svalstva, ale i na cit a práci s míčem rukama. Pro toto cvičení budeš potřebovat ideálně někoho, kdo ti bude míč nadhazovat, dá se to ale zvládnout i o zeď. Po chycení míče v sedě se polož na zem, lopatky se snaž držet nad zemí a při pohybu nahoru míč odhazuj na tvého nadhazovače nebo proti zdi. Nohy by při cvičení měly být stále opřeny o zem. Ke splnění úkolu je třeba zvládnout 5 sérií po 10 odhodech (vždy 5x pravá a 5x levá ruka) nebo 5x překonat tvůj maximální rekord.
Zatím zamčeno.
2

Kácení stromů a střelba na branku

Cvičení je zaměřeno na rychlost, koordinaci pohybu, ale i na přesnost střelby. Postavte si vedle sebe 5 kuželů a ve vzdálenosti přibližně 6 metrů (6 dlouhých kroků) od nich dalších 5 kuželů. Pokud máte prostor, umístěte branku 3 - 4 metry od kuželů. U verze s míčem umístěte mezi kužely na straně, kde je branka. Poté už jen běháš k protějším kuželům, které rukou srážíš, vracíš se zpět a vybraným míčem vystřelíš na branku. Takto opakuj, dokud nesrazíš všechny kužely a nevystřelíš všemi 5 míči. U verze bez míče běháš sprintem mezi kužely a srážíš je k zemi, na jedné straně nohou, na druhé rukou. Ke splnění úkolu je třeba zvládnout 2 série se střelbou na branku a 2 série bez míče (nebo 4 série, pokud nemáte prostor pro umístění branky).
Zatím zamčeno.
3

Kelímky

Cvičení slouží k rozvoji koordinace, ale i motoriky. Cviky prováděj postupně dle videa. Začni házením míčku o zem a 20krát úspěšným chycením do kelímku. Pokračuj stejným cvikem, u kterého se ale během odrazu míčku otočíš dokola a míček 10krát chytíš. Další fází je, že začínáš na kolenou a po úderu míčkem o zem se musíš rychle postavit a míček 10x chytit. Těžší varianta začíná ze sedu do stoje a následuje 10krát chycení míčku. Ke splnění úkolu je třeba 50krát úspěšně chytit míček do kelímku (20x základní cvik, 10x s otočkou, 10x z kleku, 10x ze sedu).
Zatím zamčeno.
4

Slalomy s míčem

Slalomy slouží k rozvoji individuální techniky a citu pro míč. Mety nebo jiné předměty postavte v počtu 10 s mezerami na 2 vaše kroky. Začni obyčejným slalomem pouze pravou nohou, zpět po otočce opět pouze pravou nohou. Poté to samé levou nohou. Následně zkus slalom projet dvakrát co nejrychleji s možností využít obě nohy. Pokračuj cvičením dle videa - nejdříve 2 slalomy se stahováním podrážkou nohy, posledním cvičením budou 2 slalomy s vedením míče stylem placírka (vnitřní nárt) a stahovačka. Ke splnění úkolu je třeba zvládnout: 1x běžný slalom tam a zpět pouze pravou nohou, 1x běžný slalom tam a zpět pouze levou nohou, 2x slalom tam i zpět s využitím obou nohou, 2x slalom se stahováním podrážkou, 2x slalom placírka + stahovačka.
Zatím zamčeno.
5

Bombardování

Toto cvičení rozvíjí postřeh, obratnost a rozhodování. Je třeba ho provádět ve dvou, sežeň si proto k němu kamaráda nebo někoho z rodiny. Lehni si na záda na zem, za tvoji hlavu se na vyvýšenou plochu postaví tvůj pomocník a z výšky na tebe bude pouštět míčky. Úkolem je se v okamžiku, kdy míček opustí pomocníkovu ruku, co nejrychleji převalit na libovolnou stranu, aby tě míček netrefil. Začněte tak, že pomocník bude mít ruku mírně nad svou hlavou a ty se musíš míčku 10x vyhnout. Těžší varianta je s rukou pomocníka nataženou ve výši jeho ramen, kdy se opět musíš úspěšně 10x vyhnout. Abys splnil(a) úkol, je třeba se 10x vyhnout míčku z výšky mírně nad hlavou a 10x míčku puštěného z výše ramen.
Zatím zamčeno.
6

Brouk na zádech

Cvičení slouží k posílení a stabilizaci trupu. Celá sestava trvá zhruba 30 vteřin. Celkem je třeba provést tuto sestavu 20krát, je ale možno si ji rozložit na 4 série po 5 sestavách za sebou. Ti zdatnější mohou cvičit ve 2 sériích po 10 sestavách. Mezi sériemi si vždy alespoň 1-2 minuty odpočiň, abys cvičení začínal(a) dělat v plné síle.
Zatím zamčeno.
7

Zpracování a střela v rychlosti

Cvičení ti pomůže zlepšit zpracování míče prvním dotykem a střelbu v rychlosti. Cvičení začíná nadhozením míče nad hlavu. Ti zdatnější už mohou míč nadhodit nohou, komu to ještě nejde, může i rukou. Po nadhození míče je důležité jeho rychlé zpracování do pohybu a vystřelit. Když se první dotek nepovede, pokračuj dále tak, abys sis míč dobře připravil(a) třeba druhým dotekem, ale vždy zakonči střelbou. Ke splnění úkolu je třeba toto cvičení zakončit min. 20 úspěšnými zakončeními do branky.
Zatím zamčeno.
8

Domácí Flowin

Tato cvičení posilují téměř celé tvoje tělo. Jednotlivé typy cviků prováděj podle videa. Každé cvičení by mělo být provedeno alespoň v 10 opakováních, každý cvik je ale možné provádět například i v počtu 5 cviků – přestávka – dalších 5 cviků. Postupně prováděj vzpor na rukou a přitahování obou kolen, vzpor na rukou a střídavé přitahování kolen, podpor na loktech a posun těla vpřed, vzpor na rukou a posun těla vpřed, vzpor na rukou a posun vždy jen jedné paže vpřed a vzpor na rukou a posun do stran vč. kliku.
Zatím zamčeno.
9

Kvíz - Pravidla fotbalu

I fotbal má svá pravidla! Znáš je dobře? Vyzkoušej náš kvíz.
Zatím zamčeno.