Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Republikové finále

Přehrát video

Tato úroveň skončila 7. 6. 2021!

1

Reakční rychlost a krátký první dotek

Každý fotbalista musí rychle běhat, ale také se rychle rozhodovat. Říká se tomu reakční rychlost. Nejlepší je tuto reakční rychlost procvičovat s míčem, jako je tomu během utkání. Hráč s míčem se snaží co nejrychleji dostat k barevným značkám, které mu rodič, sourozenec nebo kamarád určuje. Míč můžeme u mety buď jenom zastavit, nebo metu oběhnout dokola. Pokud se nám bude zdát cvičení jednoduché, tak hrajeme takzvané “kříže“, kdy jdeme na metu, která je protilehlá metě, která nám byla určena. Ke splnění úkolu je třeba udělat 60 opakování, takže např. 6 sérií po 10 opakováních.
Zatím zamčeno.
2

Koordinace a stabilizace

Ovládání těla a stabilita v jednotlivých pozicích je pro sportovce základ jakéhokoliv pohybu. Postav si různé dráhy, které můžeš obměňovat. Snaž se, aby každá dráha měla minimálně 4-6 značek. Snaž se v každé pozici chvíli vydržet. Můžeš si pomoci třeba počítáním. To znamená, že až se dostaneš do dané pozice, napočítáš nahlas minimálně do tří, následně se přesouváš na druhou nohu. Celkem je třeba provést takový cvik 40x, je možno si je rozložit na 4 série po 10 provedeních za sebou. Mezi sériemi si vždy alespoň 1-2 minuty odpočiňte, abyste cvičení začínali dělat v plné síle.
Zatím zamčeno.
3

Hra s přihrávkou

Přesná přihrávka či střela může rozhodnout utkání, nebo vytvořit krásnou fotbalovou akci. V této hře můžeme ve dvojici právě takovouto dovednost rozvíjet. Důležité je najít vhodný prostor. Hrát lze i doma v pokoji. Zde ale použijeme nějaký měkký míč. Jako terč může posloužit například prádelní koš. Pro usnadnění úkolu můžeme přidat pravidlo, že nestřílíme na první pokus, ale míč si můžeme k terči jednou přihrávkou přiblížit. Pro splnění úkolu je třeba si zahrát 3 hry do 10 bodů. Pokud chceš hrát samostatně, tref terč 10x z 15 pokusů. A to ve třech opakováních.
Zatím zamčeno.
4

Medvěd

Cvičení slouží k posílení a stabilizaci trupu, celá sestava dle videa trvá cca. 30 vteřin. Celkem je třeba provést tuto sestavu 20x, je možno si ji rozložit na 4 série po 5 sestavách za sebou. Ti zdatnější z vás mohou cvičit ve 2 sériích po 10 sestavách. Mezi sériemi si vždy alespoň 1-2 minuty odpočiňte, abyste cvičení začínali dělat v plné síle.
Zatím zamčeno.
5

Odrazová síla

Síla je jednou z důležitých pohybových složek každého hráče. V tomto cvičení budeme rozvíjet dynamickou sílu dolních končetin. Vždy udělej 10 opakování (například sounož) a chvíli si odpočiň. To samé udělej pravou a pak levou nohou. Takto proveď 3 série. Jako překážku lze použít jen položené švihadlo na zemi či ručníky za sebou.
Zatím zamčeno.
6

Nohejbal s hlavičkováním

Hlavička se ve fotbale nepoužívá tak často, ale přesto je potřeba ji ovládat. Hrajeme ve dvojici nohejbal s tím, že jediný možný způsob, jak dostat míč na druhou stranu, je právě hlavou. Vždy, když se nám to nepovede, tak má bod soupeř. Pokoušíme se volit co nejlehčí míče. Ve vnitřních prostorech můžeme použít nafukovací balónek. Ke splnění úkolu si zahrajte tři zápasy do 10 bodů.
Zatím zamčeno.
7

Žonglování rukama

Pozornost a soustředěnost se hodí v každé situaci. Zde ji spojíme s koordinací horních končetin. Snažte se jít od jednodušší varianty až k té složitější. Pokud míček spadne, tak se nic neděje. Navažte počítáním v tom bodě, kde jste skončili. Ke splnění úkolu zvládni 3 varianty cvičení podle videa a to vždy ve 3 sériích po 20 opakováních.
Zatím zamčeno.
8

Míč a balónky

Pozice brankáře se vyznačuje rychlostí reakce a chytání míče rukama. V tomto cvičení si všechny tyto dovednosti vyzkoušíme. Máme tři možnosti ke splnění úkolu. Buď budeme hrát pouze hru “balónky“ nebo cvičení na chytání míče s reakcí. Ideálně můžeme udělat obě tyto disciplíny. Aby se dostal sportovec na vrchol, musí udělat někdy něco navíc. Ke splnění úkolu si zahrajte 3x hru s balónky do 10 a pak hru chytání (3 varianty podle videa), každá po 20 opakování ve 3 sériích.
Zatím zamčeno.
9

Kvíz - Český fotbal

Vyznáš se v českém fotbale? Máme tu pro tebe kvíz!
Zatím zamčeno.