Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci
Nejlepší česká fotbalistka posledních let Kateřina Svitková, která aktuálně působí londýnském klubu West Ham United, je společně s Adamem Hložkem patronkou 23. ročníku McDonald’s Cupu!

 

Od poloviny roku 2020 působí Kateřina Svitková jakožto historicky první česká hráčka v Anglii. Ještě před tím, než se ale na ostrovy dostala, kopala českou nejvyšší ligu žen v sešívaném dresu Slavia Praha, kde působila od svých 17 let.

V červeno-bílé kombinaci dokázala čtyřikrát vyhrát ligový titul, dvakrát český pohár a pravidelně hrála proti největším evropským celkům Ligu mistryň UEFA. V sezóně 2018/19 se Katce dokonce povedlo v semifinále dát Bayernu Mnichov gól, který byl organizací UEFA nominován na nejlepší gól sezóny.

Od roku 2014 také pravidelně nastupuje za českou reprezentaci, kde dokázala vsítit 20 branek ve 46 utkáních a stala se tak základním stavebním kamenem sestavy.

„Myslím si, že ať už po sportovní a životní stránce i co se týče vzdělání mám co předat. Doufám, že pro to budu mít prostor a hrozně moc se na to těším,“ odpověděla na otázku, na co se těší jakožto patronka McDonald’s Cupu. Myslím si, že stát se profesionální fotbalistkou může úplně jakákoliv holka, která si to vysní, protože cokoliv si vysníte, toho můžete dosáhnout,“ dodala. 

 

.