Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kateřina Svitková

Ahoj, já jsem Katka, ale všichni mi říkají Sviťule. A taky hraju fotbal! Je mi 25 let a žiju v Londýně, kde nastupuju za tým West Ham United.

S fotbalem jsem začínala v Plzni, kde jsem trénovala i s chlapeckými týmy. V 17 letech jsem přestoupila do pražské Slavie. S ní jsem získala čtyři ligové tituly, dvakrát český pohár a i přesto, že od malička hraju na pozici záložníka, mám na svém kontě spoustu gólů. V jedné sezóně Ligy mistryň se mi proti Bayernu Mnichov podařilo dát gól, který byl nominovaný UEFA na nejlepší gól sezóny. V létě 2020 jsem se stala první českou fotbalistkou, která okusila anglický fotbal, když jsem přestoupila do londýnského West Hamu. Kromě toho také pravidelně nastupuju v ženské reprezentaci České republiky. Jsem obrovsky pyšná na to, že jsem čtyřnásobnou nejlepší českou fotbalistkou roku!

Ačkoliv jsem McDonald’s Cup sama nikdy nehrála, jsem moc ráda, že jsem se mohla stát jeho patronkou. Dodnes mě mrzí, že jsem jako holka atmosféru McDonald’s Cupu nezažila. O to víc, si ho letos chci užít. Každý, kdo se turnaje zúčastnil, o něm mluví jako o skvělém zážitku, na který nikdy nezapomene. Proto neváhejte a zapojte se do turnaje, ať vás to také nemusí mrzet a hlavně – pojďme ukázat klukům, že i holky umí hrát fotbal!

Adam Hložek

Ahoj, jmenuju se Adam! Je mi 19 let a hraju za AC Sparta Praha. S fotbalem jsem začínal v Ivančicích, odkud jsem se přes brněnskou Zbrojovku vypracoval do pražské Sparty.

Debut v dospělém fotbale jsem si odbyl v šestnácti letech a zároveň jsem se stal nejmladším hráčem, který kdy za Spartu nastoupil do ligového utkání. Pár měsíců poté jsem vstřelil svůj první ligový gól a stal se tak nejmladším střelcem v historii ligy. V 18 letech jsem také poprvé nastoupil za českou reprezentaci v utkání proti Slovensku. Mezi mé největší úspěchy patří vítězství v MOL Cupu v sezoně 2019/2020 a ocenění pro nejlepšího útočníka ligy v ročníku 2020/2021.

Když se řekne McDonald’s Cup, vybaví se mi především radost. Tento turnaj patřil k mým vůbec nejoblíbenějším, protože stejně jako všechny ostatní hráče mě naplňovalo, že můžu reprezentovat svoji školu. S mojí ZŠ Vladimíra Menšíka v Ivančicích jsem se zúčastnil hned několika ročníků a největší radost jsme prožívali vždy, když se nám podařilo postoupit do dalšího kola. V ročníku 2013/2014 jsme se probojovali do okresního finále, kde jsme skončili na 3. místě.

McDonald’s Cup je skvělá příležitost, jak poměřit síly s ostatními školami a zároveň si užít spoustu legrace.  Jsem moc rád, že můžu být patronem turnaje.